Pomoc

W tym dziale postaramy się pomóc Tobie w najczęściej napotykanych problemach oraz odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

1. Czy muszę się zarejestrować aby dodawać ogłoszenia?

Nie, nie musisz się rejestrować jeśli chcesz dodać ogłoszenie do naszej strony. Jednak jeśli chcesz posiadać możliwość edycji dodanego ogłoszenia, możesz zarejestrować swoje konto podając swój e-mail który będzie służył jako login oraz wybrane przez Ciebie hasło. Po zalogowaniu uzyskasz dostęp do naszego panelu użytkownika za pośrednictwem którego będziesz mógł dodać, edytować oraz usunąć swoje ogłoszenie. Dodatkowo będziesz mógł również zakupić możliwość wyróżnienia ogłoszenia.

2. Po rejestracji nie otrzymałem emaila z hasłem potrzebnym do zalogowania się.

Jeśli po dokonaniu rejestracji na naszym portalu ogłoszeniowym nie otrzymałeś maila aktywacyjnego sprawdź folder SPAM, być może przez pomyłkę wiadomość od nas została zakwalifikowana jako SPAM. Jeżeli po upływie 24 godzin nadal nie otrzymałeś wiadomości z linkiem aktywacyjnym, skorzystaj z opcji przypomnienia hasła.

3. Jak zwiększyć szanse na pozytywny odzew na moje ogłoszenie?

W celu uzyskania większej liczby odwiedzin oraz odzewu na Twoje ogłoszenie zamieść kilka zdjęć, zadbaj o to aby treść ogłoszenia zawierała wystarczającą ilość szczegółów oraz sprawdź czy podałeś aktualne dane kontaktowe. Możesz również powiadomić znajomych przesyłając im link do ogłoszenia. Dodatkowo jeśli posiadasz konto na portalach społecznościowych tj. Facebook, Twitter itp. Kliknij „Lubię to” lub podziel się, tak aby znajomi również zobaczyli Twoje ogłoszenie.

Możesz również dodać ogłoszenie jako Wyróżnione dzięki czemu więcej osób będzie mogło je zobaczyć. Ogłoszenia wyróżnione zawsze są widoczne przed zwykłymi ogłoszeniami dzięki temu trafisz do większej ilości potencjalnych odbiorców.

4. Jak długo wyświetlane będzie moje ogłoszenie?

W zależności od wybrane opcji, standardowe ogłoszenie może być wyświetlane przez okres 14, 21 dni, 1 miesiąca lub 2 miesięcy.

5. Mam problem z dodaniem zdjęcia do ogłoszenia.?

Pamiętaj, że zdjęcia które dodajesz do ogłoszenia muszą być w formacie JPG oraz rozmiar zdjęć nie powinien przekraczać 2 MB. Jeśli posiadane przez Ciebie zdjęcia są w innym formacie niż przedstawiony wyżej lub posiadają większy rozmiar niż wspomniane wyżej 2 MB skorzystaj z programu do obróbki zdjęć i zmniejsz rozmiar zdjęcia oraz zapisz je jako JPG. Do każdego ogłoszenia możesz dodać maksymalnie 4 zdjęcia. Zdjęcie dodane jako pierwsze zostanie ustawione jako główne zdjęcie ogłoszenia.

6. Dlaczego moje ogłoszenie zostało usunięte z serwisu?

Jedną z możliwości jest sytuacja kiedy Twoje ogłoszenie wygasło po określonym czasie, o czym zostałeś przez nas poinformowany. Twoje ogłoszenie również mogło zostać usunięte z naszego serwisu w przypadku gdy narusza Regulamin i zostało usunięte przez administratorów.

7. Czym są ogłoszenia Wyróżnone?

Ogłoszeniami Wyróżnionymi nazywamy ogłoszenia które pozwalają Ci dotrzeć do większej liczby użytkowników, szybciej sprzedać przedmiot czy oferowane usługi. Takie ogłoszenia są wyróżnione w specjalnej sekcji ogłoszeń wyróżnionych na górze strony. Za dodanie ogłoszenia w sekcji Wyróżnione pobierana jest jednorazowa niewielka opłata.

8. Jak dodać oraz opłacić ogłoszenie Wyróżnione?

W celu dodania ogłoszenia Wyróżnionego kliknij w przycisk „Dodaj ogłoszenie” a następnie wybierz z rozwijanego menu „ogłoszenie wyróżnione”. Po dodaniu ogłoszenia możesz je opłacić za pomocą SMS-a, karty płatniczej czy przelewu bankowego.

9. Jak zareklamować swoją firmę lub usługi za pomocą banerów?

W sytuacji gdy posiadasz firmę lub oferujesz usługi możesz zareklamować się za pośrednictwem banerów graficznych wyświetlanych na stronach naszego portalu ogłoszeniowego. W celu umieszczenia baneru reklamowego wejdź na stronę reklama i zapoznaj się z jej treścią. Następnie prześlij nam niezbędne materiały do zamieszczenia baneru oraz opłać usługę na wskazane przez nas w mailu konto lub za pośrednictwem bezpiecznej płatności.

10. Jak zmienić domyślne hasło do swojego konta?

Jeśli chciałbyś zmienić hasło do swojego konta, zaloguj się i kliknij „Moje konto” a następnie z listy po lewej stronie wybierz zakładkę „Zmień hasło”.

11. Jak edytować lub usunąć ogłoszenie dodane bez rejestracji w serwisie?

Każdy użytkownik ma możliwość edycji swojego ogłoszenia nawet ten niezarejestrowany. Na Twój adres e-mail podany w trakcie tworzenia ogłoszenia wysłaliśmy dane do logowania oraz niezbędne instrukcje dotyczące edycji lub usunięcia ogłoszenia.

12. Jak uchronić się przed oszustwem?

Należy zawsze zachować ostrożność przy dokonywaniu transakcji pamiętaj o tym. Zawsze realizuj jedynie zapłaty gotówką! Nigdy nie decyduj się na przekazywanie zaliczek, ani nie dokonuj wpłaty na konto zanim nie spotkasz się bezpośrednio ze sprzedawcą i nie podpiszesz odpowiedniej umowy. Umów się ze sprzedawcą w celu zapłacenia za przedmiot i wybieraj miejsca publiczne.

Przesyłki za pobraniem również nie chronią Cię w 100 % przed oszustwem, gdyż musisz najpierw zapłacić za przesyłkę a dopiero potem istnieje możliwość weryfikacji zawartości.

Ostrzegamy przed ogłoszeniami pisanymi w języku innym niż polski, a w szczególności przed ogłoszeniodawcami którzy kontaktują się z Tobą łamaną angielszczyzną. Ostrzegamy również przed podawaniem swojego adresu zamieszkania przed osobistym spotkaniem ze sprzedawcą.

13. Nie znam hasła, jak mogę dokonać edycji ogłoszenia?

Jeśli dodałeś ogłoszenie lub utworzyłeś konto z naszym serwisie, link bezpośredni do edycji ogłoszenia został wysłany na Twoje konto. Nasz serwis oferuje opcję przypomnienia hasła z której możesz skorzystać w każdym momencie. Jeśli skorzystałeś z opcji przypomnienia hasła i nadal nie otrzymałeś wiadomości z danymi do logowania sprawdź folder SPAM – możliwe że przez pomyłkę wiadomość od nas została automatycznie przeniesiona do tego folderu.

14. Czym jest i jak znaleźć ID ogłoszenia?

Numer ogłoszenia zwany również ID ogłoszenia jest numerem nadawanym automatycznie w celu jednoznacznej jego identyfikacji.

ID ogłoszenia to numer, dzięki któremu możemy jednoznacznie zidentyfikować określone ogłoszenie. ID ogłoszenia widoczne jest w linku strony z ogłoszeniem.

15. Ktoś przez pomyłkę podał mój numer telefonu w ogłoszeniu.

Jeśli zaistnieje taka sytuacja, że Twój numer telefonu znajdzie się w ogłoszeniu innej osoby, skontaktuj się z nim i poinformuj o zaistniałej pomyłce. Jeśli mimo kontaktu numer nadal znajduje się w ogłoszeniu skontaktuj się z nami przesyłając dokumentację potwierdzającą, że numer należy do Ciebie

16. Czy pośredniczycie w transakcjach?

Nie pośredniczymy oraz nie jesteśmy stroną żadnej transakcji pomiędzy użytkownikami naszego serwisu. Dajemy możliwość jedynie zamieszczania ogłoszeń. Każdy korzystający z naszego serwisu używa i uczestniczy w transakcjach na własne ryzyko. Wszelkie szczegółu dotyczące transakcji czy też płatności ustalane są bezpośrednio z osobą, która zamieściła dane ogłoszenie. Dlatego tak namawiamy do zachowania zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z ofert.

17. Co zrobić jeżeli ogłoszeniodawca nie wywiązał się z umowy?

W sytuacji gdybyś nie dostosował się do naszych zaleceń i zdecydujesz się na przelew a ogłoszeniodawca nie wywiąże się z umowy i nie dostarczy zamówionego towaru lub usługi czy też wydaje Ci się że padłeś ofiarą oszustwa, spróbuj jeszcze raz skontaktować się z ogłoszeniodawcą. Jeśli to także nie pomoże zachęcamy do zgłoszenia sprawy na policję opisując i dokumentując całą zaistniałą sytuację.

18. Czy mogę zamieścić kilka identycznych lub bardzo podobnych ogłoszeń?

Nie, nie wyrażamy zgody na zamieszczanie identycznych lub podobnych ogłoszeń. Takie ogłoszenia zostaną usunięte jako duplikaty.

19. Od czego zależy pozycja ogłoszenia w wynikach wyszukiwania?

Na pozycję ogłoszenia w wynikach wyszukiwania ma wiele czynników, w tym między innymi typ ogłoszenia – ogłoszenie bezpłatne lub płatne. Pamiętaj że ogłoszenia płatne zawsze będą wyżej w rezultatach wyszukiwania.

 

W przypadku gdybyś nie znalazł informacji na interesujące Cię tematy, masz jakieś dodatkowe pytania czy też uwagi skontaktuj się z nami.

Pozycjonowanie